Najczęściej zadawane pytania

Wybierz poniższej listy interesujący Cię temat:

Rejestracja konta

Niezależnie od tego czy jesteś firmą, czy osobą prywatną, możesz kupić samochód z USA za pośrednictwem naszej platformy aukcyjnej lub po prostu zlecić nam zakup wraz z importem. Nie ma znaczenia także w jakim kraju mieszkasz, załatwimy wszystko za Ciebie i podstawimy auto pod dom.

Bardzo prosimy o podanie wszelkich informacji w formularzu rejestracyjnym na stronie. Po przesłaniu danych otrzymasz wiadomość SMS z kodem aktywacyjnym. Wpisz go do formularza, a Twoje konto zostanie utworzone i będzie od razu aktywne. Pamiętaj, aby zarejestrować się na dane, na które wystawiane będą w przyszłości dokumenty: dokument sprzedaży “title”, faktura za usługi itd.

Tak, Twoje dane są bezpieczne dzięki certyfikatowi SSL, który szyfruje połączenie pomiędzy Twoim komputerem, a naszym serwerem.

Nawet podczas transportu auta pod Twój dom, Twoje dane nigdzie się na pojawiają i nie mamy potrzeby przekazywania ich osobom trzecim (oprócz odprawy celnej).

Rejestracja jest bezpłatna i aktywuje prawie pełen dostęp do konta. Jednakże w celu licytacji należy uiścić kaucję.

Otrzymasz dostęp do możliwości licytacji ponad 150 000 samochodów na naszej, pełnej licencji IAAI oraz Copart. Ponadto zapewniamy doradztwo, obsługę dokumentacji, transport śródlądowy i transport samochodu pod Twój dom lub zakładu mechanicznego.

Płatności

Wpłaty można przesyłać za pomocą szybkich płatności z wykorzystaniem karty debetowej / kredytowej, ale także za pomocą przelewu tradycyjnego.

Depozyt pomaga nam zabezpieczyć się przed wylicytowanymi autami za pośrednictwem naszej platformy, lecz nieopłaconymi w całości. Dom aukcyjny w takim przypadku nakazuje zapłatę kary w wysokości 10% wylicytowanej kwoty.

Nie mamy ograniczeń w tym zakresie.

Wymagana jest kaucja w wysokości 10% ceny licytacji. Na przykład, jeśli chcesz złożyć ofertę lub złożyć ofertę „Kup teraz” na samochód za 15 000 USD, to musisz posiadać konto zasilone kwotą minimum 1 500 USD.

Oczywiście. Wpłacona kaucja może być wypłacona na wskazane konto bankowe lub zostać zaliczona na poczet zakupu auta. Ty wybierasz. Należy pamiętać, że przy zwrocie kaucji, wypłacone kwota zostanie pomniejszona o koszt wykonania przelewu. Czas realizacji przelewu nie powinien być dłuższy niż 5-7 dni roboczych.

Otrzymasz automatyczną wiadomość e-mail, a także zmieni się status na stronie internetowej, w Twoim panelu klienta. Po wpłaceniu kaucji, możesz licytować pojazdy o wartości 10-krotnie wyższej!

Pomimo faktu, że jesteśmy pośrednikiem w aukcjach, korzystanie z naszego systemu nie wiąże się z jakimkolwiek dodatkowym kosztem. O wszystkich opłatach związanych z zakupem auta i importem, piszemy na odrębnej stronie - kalkulator opłat sprowadzenia auta z USA.

Każdy dom aukcyjny wyznacza termin zapłaty, w większości nie może przekraczać on 3 dni. Aby uniknąć dodatkowych opłat za spóźnienie, koniecznie wyślij pieniądze za wygrane auto jeszcze tego samego dnia, a najpóźniej dnia następnego.

Nasz system pomoże wyszukać Ci wartość podobnych pojazdów na podstawie danych historycznych. Pamiętaj jednak, że jest to potencjalna cena i ma charakter szacunkowy. Nie jest możliwa dokładna wycena bez kontaktu z rzeczoznawcą.

Nie, niestety nie akceptujemy kryptowalut. Płatności można dokonać za pomocą karty kredytowej lub przelewem bankowym w dolarach.

Auta z USA

Są to pojazdy z czystym tytułem, które nie posiadają uszkodzeń, a jeśli występują, to są minimalne. Taki pojazd jest jest spisany na stratę przez władze stanowe lub firmę ubezpieczeniową. Pojazdy posiadające Clean title mogą być dalej na gwarancji producenta i posiadają czystą historię, bez wpisów o wypadku.

Salvage title, to tytuł wydawany przez władze stanowe lub firmę ubezpieczeniową, gdy pojazd jest odbierany / sprzedawany po zderzeniu takim jak wypadek, ale może dotyczyć także auta po kradzieży. To właśnie w zależności od danego stanu, tytuł może być definiowany i nadawany inaczej. Uszkodzenia są na tyle nieistotne, że nadają się do naprawy i po ponownej rejestracji nie będą stanowić zagrożenia na drodze. Pojazd możliwy do przywrócenia stanu sprzed wypadku.

Samochody nieposiadające odpowiedniego aktu własności nie mogą być zarejestrowane w Europie, a w tym w Polsce. Wystrzegaj się zakupu aut posiadających poniższe tytuły:

  • Certificate of destruction – Szkoda całkowita,
  • Parts only – Tylko na części,
  • Flood - po powodzi,
  • Water - po zalaniu,
  • Bill of sale – Brak tytułu własności, tylko faktura sprzedaży,
  • Non-repairable / Irreparable – Nienadające się do naprawy, bądź odbudowy,
  • For junk - odpad,
  • No title lub Paperless title – pojazd nie posiada TITLE.

Z pozostałymi pojazdami nie ma żadnych problemów przy rejestracji.

Wszystkie samochody dostępne na naszej platformie pochodzą z firm ubezpieczeniowych, banków, a także od prywatnych sprzedawców. Jesteśmy bezpośredni zintegrowani z portalami aukcyjnymi takimi jak IAAI i Copart.

Koszt naprawy różni się w zależności od stanu auta i jego modelu. Warto skonsultować każdy zakup z osobą, która będzie wykonywać naprawę lub osobą zorientowaną ile naprawa może wynieść. Jest to przydatne w planowaniu maksymalnego budżetu na zakup auta. Nawet po uwzględnieniu kosztów naprawy, cena finalna auta zazwyczaj jest znacznie niższa niż w przypadku zakupu pojazdu nieuszkodzonego lub bezpośrednio w Polsce. Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nami.

W wyniku różnic w prawie, auto pochodzące z USA musi być dostosowane do przepisów ruchu drogowego obowiązującego w kraju rejestracji. Z najczęstszych różnic przede wszystkim możemy wymienić światła przeciwmgielne tylne - praktycznie żadne auto z USA go nie posiada. Dodatkowo modyfikacji muszą zostać poddane tylne kierunkowskazy - auta sprowadzone posiadają barwę czerwoną, a obowiązującą w Polsce jest barwa pomarańczowa. Mniejszej modyfikacja musi zostać wykonana w przypadku lamp przednich. Auta w Europie oświetlają drogę asymetrycznie, a w USA symetrycznie, a więc koniecznie jest poprawne ustawienia odbłyśnika / zmiany kierunku świecenia soczewki.

Z dniem 1 stycznia 2020 zaczęły obowiązywać nowe uregulowania wynikające z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw, które nakładają obowiązek rejestracji samochodu w ciągu 30 dni od daty zakupu. Obowiązek z art. 71 ust. 7 Prawa o ruchu drogowym nie obowiązuje w przypadku pojazdów sprowadzanych z innych państw niż państwa członkowskie Unii Europejskiej. Będą one obowiązywać dopiero w momencie po rejestracji w Polsce lub dowolnym kraju Europejskim.

Proces licytacji / zakupu

Jeśli wyszukałeś interesujący Cię pojazd, wpisz maksymalną kwotę, którą chcesz zaoferować i kliknij przycisk “Licytuj”. Po złożeniu Twojej oferty, system automatycznie zgłasza chęć licytacji w domu aukcyjnym.

Nie można przewidzieć konkretnie ostatecznej ceny auta, która zostanie osiągnięta podczas licytacji. Natomiast dzięki autorskiemu oprogramowaniu jesteśmy w stanie porównać rodzaj uszkodzenia, rocznik, wyposażenie auta i wiele innych czynników, a następnie na podstawie historycznych aukcji określić potencjalną cenę. Jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie, zwróć się do jednego z naszych specjalistów, a zrobimy to dla Ciebie kompletnie za darmo.

Niestety nie. Najwyższa złożona oferta na naszym portalu, po upłynięciu czasu licytacji będzie równoznaczna ze złożeniem najwyższej oferty w formie wstępnej licytacji, a aukcja na żywo odbędzie się w ciągu kilku godzin. Inni uczestnicy mają możliwość na żywo przebicia złożonej oferty. Jeśli nikt nie złoży wyższej oferty, a sprzedający ją zaakceptuje (niekiedy zdarza się cena minimalna aukcji), to wygrasz aukcję.

Samochody oznaczone jako „Kup teraz” są oferowane do sprzedaży po konkretnej cenie, bez licytacji.

Cena „Kup teraz” w teorii nie podlega negocjacji. Jednak czasami można uzyskać 3% - 5% obniżkę ceny. Prosimy o indywidualny kontakt w tej sprawie, a nasz zespół doradców zrobi wszystko, aby wynegocjować dla Państwa najlepszą cenę.

Tak. Konieczne będzie uiszczenie opłat aukcyjnych, jednakże te zwykle są znacznie mniejsze niż w przypadku licytacji na żywo, co czyni ofertę jeszcze atrakcyjniejszą.

Opłaty aukcyjne różnią się w zależności od aukcji, stanu i ceny sprzedaży. Opłaty aukcyjne zwykle wahają się od 300 do 1000 USD. Jeśli chcesz wiedzieć ile dokładnie wyniosą Cię opłaty aukcyjne na dane auto, napisz do naszego doradcy. Chętnie pomożemy i obliczymy ten koszt dla Ciebie.

Bardzo nam przykro, lecz nie jest to możliwe.

Co do zasady nie ma takiej opcji. Natomiast jeśli złożysz ofertę licytacji Twoją ostatnią opcją jest wykonanie telefonu do naszego działu obsługi klienta i sprawdzenie, czy jest szansa na anulowanie oferty. Sytuacja jest dynamiczna i może ulec zmianie w szybkim tempie.

W żadnym przypadku nie możesz anulować pojazdu zakupionego jako „Kup teraz”.

Średnia cena pojazdu to historyczna „średnia cena” uzyskana na aukcjach podobnych pojazdów. Wskazana kwota daje jedynie wyobrażenie o tym, za ile samochód może się potencjalnie sprzedać.

Nie. Jeśli nie uda się wygrać samochodu, kaucja pozostanie na Twoim koncie i będziesz mógł z niej korzystać podczas kolejnych zakupów.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem konkretnego pojazdu, skontaktuj się z naszym specjalistą, a dołożymy wszelkich starań, aby dostarczyć jak najwięcej informacji na temat samochodu i jego historii. Dzięki autorskim rozwiązaniom, jesteśmy w stanie prześledzić historię aukcji danego egzemplarza (czy był już wcześniej licytowany, czy też kupiony i wystawiony ponownie), a także uzyskać sprawdzone informacje między innymi za pomocą CARFAX.

Wszelkie aukcje są aktualizowane na bieżąco i nie wymagają działań człowieka.

W takim przypadku nie została osiągnięta cena minimalna danej licytacji. Po zakończonej aukcji, właściciel samochodu (prywatny lub firma ubezpieczeniowa) ma 72 godziny na podjęcie decyzji, czy zgadza się na osiągniętą kwotę, a także dać swoją propozycję lub wystawić pojazd na nowo.

Transport

Pod każdą aukcją dostępny jest kalkulator importu, a także na dedykowanej stronie. Niektóre wyliczenia mają jedynie charakter szacunkowy (jak np. koszty aukcyjne), lecz koszty transportu mają charakter stały. W ten sposób dowiesz się ile będzie Cię kosztować transport pod dom. Jeśli potrzebujesz konkretnego wyliczenia, napisz do naszego konsultanta, a otrzymasz gwarancję skalkulowanej przez niego ceny.

W wyniku bardzo dużej ilości importowanych aut za naszym pośrednictwem wypracowaliśmy sobie ceny w firmach transportowych. Jesteśmy w stanie zaoferować bardzo konkurencyjne, jak nie najlepsze, ceny na transport począwszy od odbioru auta i podstawienie pod terminal, fracht morski, a także własny transport do Polski. Sugerujemy zatem sprawdzić nasze stawki, lecz jeśli jesteś przekonany, możesz zamówić własny transport.

Tak, firma transportowa, z którą współpracujemy, aby odebrać Twoje auto i dostarczyć je do portu jest ubezpieczona. Jeśli natomiast chcesz, aby Twój samochód był ubezpieczony na czas frachtu morskiego, istnieje możliwość wykupienia takiej usługi w wysokości 2% całkowitej ceny.

O wszelkich zmianach w położeniu auta będziemy Cię informować za pomocą maili, a w nich dołączymy także dokumentację fotograficzną.

Zakupione u nas pojazdy trafiają na statek będąc wcześniej umieszczonymi w kontenerach. To najpopularniejsza metoda wysyłki i zarazem najtańsza. Twój samochód zostanie załadowany do 40-stopowego kontenera, a następnie całość zostanie zaplombowana na czas transportu.

Zwykle taki kontener mieści w sobie aż 3 samochody średniej wielkości, takich jak Ford Mustang, BMW 5, czy też Audi A6. Jako firma, zobowiązani jesteśmy wykupić cały kontener, a więc Twój pojazd zostanie umieszczony z pozostałymi. Dzięki temu płacisz jedynie ⅓ ceny, którą musiałbyś normalnie zapłacić.

Całkowity czas tranzytu waha się pomiędzy 35 - 60 dni od momentu zakupu. Należy jednak pamiętać, iż mogą wystąpić różnego rodzaju opóźnienia ze względu na warunki pogodowe, spowolnienie ruchu i inne sytuacje losowe, na które nie mamy wpływu.

Oczywiście nie. Cała procedura odprawy celnej wraz z przygotowaniem dokumentów zostaje wykonana przez nas. Potrzebujemy jedynie skan Twojego dowodu tożsamości/prawa jazdy oraz podpisanego upoważnienia.

Do góry