Coraz więcej osób zajmuje się importem używanych pojazdów z zagranicy, a kolejne nad tym się zastanawiają. Internet pomaga im w kontakcie z prywatnymi sprzedawcami, jak i komisami, a później w znalezieniu potencjalnych Klientów. Kusi ich to, że pojazdy spoza Polski są chętniej kupowane, ponieważ są w lepszym stanie technicznym, częściej serwisowane, ale również jeżdżą po drogach, które są mniej zniszczone, co wpływa korzystnie na zawieszenie.

Chodzi również czasami o to, że pewne modele lub wersje są niedostępne w naszym kraju, a w innych już tak. Najczęściej pojazdy sprowadzane są z zachodu, z takich krajów jak Niemcy, Francja i Belgia. Jest to absolutnie zrozumiałe, bo są to bogate kraje, położone właściwie w linii prostej jadąc z Polski, więc jeśli ktoś nie znajdzie niczego interesującego w Niemczech to patrzy dalej na mapie i wtedy kieruje się do Francji lub Belgii.

Kolejną sprawą jest to, że są to kraje członkowskie Unii Europejskiej, dzięki temu łatwiej po ten pojazd pojechać i go przywieźć, łatwiej porozumieć się ze sprzedawcą, bo język francuski lub niemiecki są dość popularne, więc część Polaków je zna, można też trafić na osobę, która zna angielski, który jest jeszcze bardziej powszechny, a coraz częściej po drugiej stronie znajduje się osoba mówiąca po polsku. 

Import pojazdów – potencjalna okazja

Okazja w tym stanie rzeczy jest dostrzegana zarówno przez kupujących jak i sprzedających. Internet przepełniony jest ogłoszeniami dotyczącymi sprzedaży aut – ogłoszenia lokalne, polskie serwisy motoryzacyjne i cała masa zagranicznych serwisów. Nawet portale internetowe przeznaczone dla naszych rodaków gromadzą zagraniczne ogłoszenia. Zdarza się także, że zagraniczne komisy mają wśród swoich pracowników Polaków, między innymi po to, by obsługiwali Klientów znad Wisły, a nie rzadko są nimi sami właściciele.

Tak duże zainteresowanie niesie ze sobą także zagrożenia. Polacy dużą uwagę przywiązują do stanu licznika, czyli przebiegu i łączą go proporcjonalnie ze stanem pojazdu. Jest to powszechnie znany fakt, więc wykorzystują to nieuczciwi sprzedawcy, którzy cofają liczniki. Jest to nieuczciwa i karalna praktyka, ale nadal stosowana.

Kolejnym zagrożeniem jest to, że można kupić pojazd, który brał udział w kolizji, stłuczce lub wypadku drogowym, a jest sprzedawany jako w dobrym lub bardzo dobrym stanie i jako bezwypadkowy. Stanowi to mniejszy problem, jeśli naprawa zostałaby przeprowadzona profesjonalnie, w dobrym zakładzie blacharskim lub mechanicznym, w zależności od uszkodzenia, ale wtedy byłoby większe prawdopodobieństwo, że taki fakt byłby odnotowany w historii pojazdu, którą można sprawdzić obecnie nawet przez Internet po wpisaniu numeru VIN. Niestety bardzo często te prace naprawcze prowadzone są w jakiejś „szopie”, przy użyciu nie do końca profesjonalnego sprzętu i przez niezbyt wykwalifikowanych pracowników, którzy są zdecydowanie tańsi niż fachowcy.

Sytuacje takie dzieją się nie tylko po przewiezieniu pojazdu do Polski, jak można byłoby się spodziewać, ale także jeszcze zagranicą. Duże zainteresowanie sprowadzaniem pojazdów z tych krajów to także duża konkurencja, a to prowadzi do obniżania cen, więc początkowo dochodowy biznes przynosi coraz mniejsze pieniądze, a nowe osoby chcące się tym zająć mogą być niemile rozczarowane.

Alternatywa dla importu aut z Europy

Alternatywą dla przesyconego importu europejskiego jest sięgnięcie po pojazdy zza oceanu. Rynek amerykański jest bardzo duży, z bogatą historią motoryzacyjną, na którym można znaleźć prawdziwe perełki. Nie mówimy tylko o tamtejszych producentach, ale także marek znanych z Europy czy Azji. Niektóre auta wyglądają dosłownie jak takie, do których ktoś wsiadł, wysiadł i wystawił na sprzedaż. Dodatkowo ceny bywają mocno konkurencyjne, nawet doliczając dodatkowe opłaty za transport i podatki.

Wiele osób obawia się takiego rozwiązania, a niesłusznie. Co prawda procedury, jeśli chodzi o Import Pojazdów z USA różnią się od tych obowiązujących na terenie Unii Europejskiej lub nawet ogólnie w Europie, ale nie stanowi to aż tak wielkiego problemu. Może być to jeszcze łatwiejsze, gdy wszelkich formalności dopełni profesjonalny pośrednik importu – od wyszukania pojazdu aż po dostarczenie go pod wskazany adres.

Bezpośredni importer pojazdów – jak znaleźć?

Takie usługi oferuje nasza firma. Po zarejestrowaniu się na stronie użytkownik może brać udział w licytacjach pojazdów wystawionych na amerykańskich aukcjach. Po wygraniu ustala z nami wszelkie szczegóły, a my zajmujemy się odbiorem auta, załatwieniem wszelkich formalności, wysłaniem go do Europy i transportem pod wskazany adres. Dzięki temu Import samochodu z USA staje się dużo przyjemniejszy. Rejestracja na naszej stronie nie jest skomplikowana, więc nie zabierze dużo czasu.

Oczywiście, jeśli nie jesteś gotów na samodzielne licytowanie na naszej platformie, możesz zgłosić się o pomoc do naszego doradcy bez żadnych dodatkowych opłat. Ustalimy Twoje potrzeby, budżet i przygotujemy odpowiednie oferty. Zawsze możesz liczyć na naszą pomoc w licytacji i wstępnej weryfikacji pojazdu!

Ile to kosztuje i jak wygląda procedura?

Wykupienie abonamentu uprawnia do licytowania pojazdów przez 12 miesięcy. Do wzięcia udziału w licytacji uprawnia wpłacenie wadium w wysokości 10% maksymalnej kwoty, do jakiej użytkownik chce licytować. Po wygranej aukcji pobieramy opłatę w wysokości 2000 PLN i stanowi to prowizję za kompleksową usługę pośrednictwa w załatwieniu:

  • odbioru wylicytowanego samochodu z aukcji,
  • wykupu frachtu morskiego w kontenerze do portu w Bremerhaven,
  • pomocy w odprawie celnej,
  • transportu do Polski,

Cała operacja potrafi trwać nawet do 1,5 miesiąca. W Polsce import z USA jest nadal jeszcze rzadko stosowany, w porównaniu z Niemcami, Francją czy Belgią, więc jest to szansa, której nie można przegapić. Sprawdź nas już dziś i skorzystaj z naszych usług.